II. GIMNAZIJI POTVRĐEN STATUS ŠKOLE AMBASADORA EU PARLAMENTA


19.5.2020.

U školskoj godini 2018./19. II. gimnazija već treću godinu zaredom sudjelovala je kroz nastavu Građanskog odgoja u programu Škole ambasadori Europskog parlamenta. Završnom evaluacijom za ovu školsku godinu Ured za informiranje Europskog parlamenta u Republici Hrvatskoj, zajedno s neovisnim ocjenjivačima iz Foruma za slobodu odgoja, potvrdio je našoj školi taj status i za školsku godinu 2019./2020. Ova je godina bila ključna za program Škole ambasadori, budući da su se održali izbori za Europski parlament, te je 50-ak škola imalo misiju informirati i poticati mlade na veći politički angažman, što je polučilo pozitivne rezultate. Prema podatcima Ureda za informiranje, Hrvatska je jedna od članica u kojima je izlaznost na izbore porasla, i to posebno među mladima.

Budući da je II.gimnazija i ove godine bila među četiri najbolje škole u EPAS programu po svojim aktivnostima i angažmanu, novi naraštaj naših učenika-ambasadora bit će nagrađen posjetom Europskom parlamentu u Strasbourghu u studenom ove godine i pokazati učenicma iz ostalih zemalja članica svoja znanja o funkcioniranju EU. Teme o kojima će se na Euroscoli u studenom raspravljati su: Environment and renewable energy, Security and human rights, Young people, alcohol and drugs, The future of Europe, Migration and Intergation, Youth Employment.

Sretno mladi ambasadori!

19.5.2020.